Saten Kumaş

Saten Kumaş

Saten kumaş, tek taraflı baskı yapılan etiketlik kumaş çeşididir. Tek yüzü polyester bazlıdır. Genellikle iç çamaşırında kullanılan bu kumaşlara ofset, serigrafi, rotatif veya termal transfer yöntemiyle ribon kullanarak baskı yapılabilmektedir. Ağır yıkamalara dayanıklı değillerdir. Uygun sıcaklık dayanımı 85 derecenin altında olan yıkamalardır. Görüntüsüyle ürünün kalitesini vurgulamaktadır. Bu nedenle kaliteye ve prestije önem veren farklı tekstil üreticileri tarafından da kullanılmaktadır. Piyasada İngiliz saten olarak da bilinen saten kumaş Japon akmaza göre daha parlak ve yumuşak bir yüzeye sahiptir. Yıkamalara dayanıklı olan bu ürünün en büyük özelliği pürüzsüz yüzeyidir. Bu sayede yıkama talimatı kullanıcıyı rahatsız etmemektedir. Saten etiketlerde, tüm baskı tipleri kuru temizlemeye uygundur. Sıcak baskı ve sulu baskıda 85 dereceye, termal baskıda 60 dereceye, ribon ve makinenin özel kombinasyonlarında 85 dereceye varan dayanıma sahiptir. Çift taraflı, tek taraflı ve kenar örgülü olmak üzere 3 çeşitte üretilirler.
Tek taraflı saten kumaş etiketler; tek taraflı baskı yeterli olduğundan kullanılır. Çift taraflıya göre daha ekonomiktir.
Çift taraflı saten kumaş etiketler; çift taraflı baskı ihtiyacı olduğunda kullanılır.
Kenar örgülü saten kumaş etiketler; saten kumaşın dokuma işlemi sırasında kenarlarının örülmesi ile üretilirler. Daha yumuşak ve rahatsızlık vermeyen bir etiket türüdür.
Etiketlik saten kumaş imalatı yapan SEM Etiket olarak uzman etiket tasarımcılarımız, geniş makine parkurumuz ve güler yüzlü sevkiyat ekibimizle Türkiye’nin her yerine saten etiketlik kumaş üretimi yapmaktayız.